„Serce dla przyjaciela”

W ramach akcji „Serce dla przyjaciela” uczniowie naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy z DPS w Zgórsku. Tym razem spotkaliśmy się na wspólnym noworocznym kolędowaniu. Spotkanie rozpoczął występ szkolnego dziecięcego zespołu tanecznego, który zatańczył poloneza do podkładu muzycznego kolędy „Bóg się rodzi”. Następnie wychowankowie świetlicy szkolnej zaprezentowali się w repertuarze słowno-muzycznym o tematyce świątecznej, jak również z okazji zbliżającego się dnia Babci i Dziadka. Na scenie wystąpił także chór szkolny, który zaśpiewał kolędy i pastorałki, te cieszące się długą tradycją i te o młodszym rodowodzie.

Do wspólnego kolędowania przyłączyli się pensjonariusze. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Celem naszych odwiedzin było przede wszystkim wywołanie uśmiechu na twarzach gospodarzy oraz integracja dzieci z osobami niepełnosprawnymi. Dowodem przyjaźni były duże brawa i gorące podziękowania.

Dzieci do występu zostały przygotowane pod kierunkiem p. Anny Koprowskiej, Magdaleny Krzyważnia, pana Andrzeja Piotrowskiego, koordynatorem akcji jest pani Marta Mołas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz