Wycieczka do piekarni

W dniu 22.11.2011r. uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do piekarni „Pod Telegrafem”. Po przybyciu na miejsce dzieci ubrały się w białe fartuchy oraz czapki i wyruszyły za panią przewodniczką, aby zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka.
Uczniowie mogli zobaczyć jak robi się chleb i jak powstają wyroby cukiernicze. Mogliśmy obejrzeć maszyny i urządzenia ułatwiające pracę piekarzy oraz piece, w których wypieka się chleb, bułki, rogaliki. Następnie przeszliśmy do pomieszczenia, gdzie wyrabiana jest pizza. Dzieci mogły osobiście spróbować jak smakuje taka gorąca pizza z pieca. Następnie przeszliśmy do pomieszczenia, w którym wypiekane były bułki. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach nowoczesne maszyny do formowania różnych rodzajów bułeczek oraz ogromny piekarnik. Tutaj dzieci samodzielnie robiły swoje bułeczki, które mogły posypać makiem lub sezamem i nadać im różne kształty. Na koniec uczniowie dostali pączki oraz mogli spróbować własnoręcznie przygotowanych bułeczek, które zjedli z apetytem.
Wizyta bardzo nam się podobała, była to ciekawa lekcja, gdyż większość z nas nie wie ile pracy trzeba włożyć, żeby chleb powszedni gościł na naszych stołach.
Dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni „Pod Telegrafem” za miłe przyjęcie, ciepłą atmosferę i interesującą lekcję.

Magdalena Krzyważnia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz