Śniadanie daje moc

O tym wiedzą już uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, gdzie 8 listopada 2011 r. za sprawą Partnerstwa dla Zdrowia odbyła się ogólnopolska akcja edukacyjna pod hasłem: „Śniadanie daje moc”. Tego dnia dzieci z nauczycielami zjadły wspólny posiłek, oraz rozmawiały o roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.
Akcja edukacyjna „Śniadanie daje moc” ma na celu zwiększenie świadomości o zdrowym odżywaniu dzieci. Objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Jak ważne jest zdrowe odżywianie dzieci doskonale wiemy, dlatego uczestniczymy w ogólnopolskich programach, w tym: „Szklanka mleka dla każdego ucznia” czy „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.
W ramach akcji „Śniadanie daje moc” w klasach przeprowadzane były pogadanki. Dzieci poznawały 12 zasad zdrowego odżywiania, a następnie wspólnie z nauczycielami przygotowały śniadania złożone wyłącznie ze zdrowych produktów. Wszystkie dzieci biorące udział w akcji z wielkim apetytem zjadały przygotowany posiłek i przekonały się, że zdrowe jedzenie też może być pyszne.

Agnieszka Wypych

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz