Europejski Dzień Języka

Od kilku już lat w naszej szkole organizowany jest Dzień Języków Obcych. Co roku staramy się aby impreza ta była ciekawa i oryginalna. Razem z młodzieżą opiekunka pani Sylwia Skrzyniarz przygotowuje przedstawienia i występy, organizuje konkursy, zabawy i gry, bowiem mówić językiem drugiej osoby oznacza uczynić krok ku niej, znieść bariery i lęki.

Również w tym roku, 11 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języka. Uczniowie przebrani w charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii stroje, ponadto ucharakteryzowani na sławne, pochodzące z tego kraju osobistości związane z kulturą i nauką prezentowali barwny, wypełniony różnymi ciekawostkami i faktami program. Odwiedziła nas nawet sama królowa Elżbieta II, która zaprosiła na tradycyjne angielskie 5 o’clock. W rolę monarchini wcieliła się uczennica kl. IV- Julia Wypych. Uczniowie wykazali się ogromnym kunsztem aktorskim oraz wielką pomysłowością. Przedstawienie bardzo rozbawiło publiczność i wywołało burzliwe brawa wśród widowni. Kolejną niespodzianką dla oglądających były występy naszych uzdolnionych wokalnie uczniów. Prezentowali oni piosenki w języku angielskim.  Przedstawienie zostało znakomicie przygotowane przez młodzież, wszyscy dostali zasłużone brawa, a co najważniejsze bardzo dobrze się bawili. Zabawa i nauka doskonale się uzupełniają – Impreza była naprawdę udana, więc Pani Sylwio – z niecierpliwością czekamy na kolejny Europejski Dzień Języków  w przyszłym roku. Justyna Wielgus

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz