Rajd rowerowy klas V – VI

medium_77bebc

W dniu 8 października 2014 o godzinie 8.30 uczniowie klas V-VI zgromadzili się pod szkołą aby wziąć udział w wycieczce rowerowej zorganizowanej przez nauczycieli p.Michała Wcisło i p.Sylwię Skrzyniarz.

Pogoda była wyjątkowa i wręcz wymarzona…Punktualnie o godz. 9.00 po sprawdzeniu stanu uczestników oraz sprzętu rowerowego, wyposażeni w kaski i kamizelki odblaskowe wyruszyliśmy w trasę.

Wyjeżdżając ze szkoły udaliśmy się drogą przez Wolę Murowaną, Lipowicę, później przez Przymiarki , Starochęciny i dopiero dotarliśmy do celu…..
Zatrzymaliśmy się w pięknym lesie… nie trzeba było zbyt długo szukać drewna potrzebnego do rozpalenia ogniska, gdyż  wokół było go pełno.

Chłopcy z klasy V i VI  szykowali patyki tak, aby nadawały się do nadziania na nie kiełbasek. Gdy już ognisko było rozpalone, a kiełbaski zostały nabite na patyki wszyscy zabrali się do ich smażenia. Po skonsumowaniu jedzenia nastąpiła chwila odpoczynku…

Po smakowitej uczcie czekała na dzieci niespodzianka… sprawnie ruszyliśmy do Tokarni do firmy EkoRol  gdzie zobaczyliśmy  otwartą, ekologiczną, zagrodową hodowlę danieli, pięknych zwierząt z rodziny jeleniowatych.

Zwierzęta mają do dyspozycji ponad 15 hektarów farmy dla siebie (część farmy – około 2 hektary jest zalesiona). Zwierzęta mają oprócz wymaganej przepisami powierzchni do dyspozycji naturalny zbiornik wodny, który stanowi dla nich także wodopój. Niektóre z danieli są na tyle oswojone, że w czasie karmienia podchodzą do ludzi.  Zwierzęta żywią się na ogół same korzystając z dobroci natury na terenie zagrody, lecz opiekunowie dokarmiane są owsem oraz sianem z lucerny. W zagrodzie przebywa obecnie około 200 sztuk danieli (w tym 130 łań).

Niespodzianką wśród stada okazał się jeden szczególny okaz… był to Osiołek, przywieziony z krakowskiego zoo, który zadomowił się w zagrodzie…

Niestety…. czas szybko minął i trzeba było wracać do szkoły. Mimo tego, że większość osób była już zmęczona to trasa powrotna do szkoły wcale nie była taka męcząca, a wręcz przyjemna…

W sumie przejechaliśmy 27 kilometrów.

Dziękujemy opiekunom i czekamy na kolejną wycieczkę rowerową!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz