I miejsce w IX Rajdzie Gminnym

DSC_0181

       10.10.2014r odbył się tradycyjny o tej porze roku IX Jesienny Rajd Gminny. Wycieczkę zorganizował Gminy Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach. Wzięli w niej udział głównie uczniowie klas VI Szkół Podstawowych z terenu gminy Sitkówka – Nowiny.

Na Jesiennym Rajdzie nie mogło zabraknąć uczniów Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, tj klasy VI wraz z opiekunem, panią Ewą Wcisło.Trasa rajdu wiodła od parkingu przy Jaskini Raj, poprzez Wzgórza Chęcińskie w kierunku Szewc, aż do Pomnika AK w Szewcach, gdzie rajd się zakończył. Tematem przewodnim tegorocznej wycieczki były miejsca pamięci związane z martyrologią żołnierzy AK w pierwszych latach po zakończeniu wojny oraz przemarszem przez ziemie Naszej Gminy I Kompanii Kadrowej pod dowództwem Piłsudskiego w 1914r.Uczniowie w trakcie marszu zwiedzili m.in. takie miejsca jak: Mogiła w Lasach Szewskich, Pamiątkowy Krzyż i Pomnik AK w Szewcach, poznali historię związaną z tymi miejscami oraz walory geologiczno-przyrodnicze mijanych terenów.

Kulminacyjnym punktem tegorocznego rajdu było spotkanie uczestników przy Pomniku AK w Szewcach, na które przybył wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Stanisław Barycki, z lokalnymi przedstawicielami władzy i politykami PiS.

Po krótkim poczęstunku i przemówieniu Wójta chwalącego ideę corocznych rajdów, uczniowie w zespołach 3 osobowych przystąpili do Konkursu Krajoznawczo-Turystycznego z wiedzy dotyczącej zagadnień historyczno-geologiczno-przyrodniczych poruszanych w trakcie trwania wycieczki.

       Szkoła Podstawowa w Bolechowicach wypadła w tym Konkursie najlepiej,   zajmując   I miejsce przed SP w Nowinach i SP w Kowali. W nagrodę Szkoła otrzymała wspaniały puchar a uczestnicy cenne prezenty.

Gratulujemy Zwycięzcom i czekamy na kolejny rajd już w przyszłym roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz