Program dwujęzyczności DODOTOK

Hurrrra! Kolejny projekt przed nami!
Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole zostało zakwalifikowane w roku szkolnym 2019/2020 do projektu edukacyjnego DoDoTOK – Dwujęzyczność dla małych i dużych.
Warto dodać, iż znaleźliśmy się w gronie 30 przedszkoli z całej Polski,które dostały tę niepowtarzalną szansę dzięki Programowi „English Teaching”, stworzonemu przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a której operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.
KOSZT LICENCJI W CAŁOŚCI SFINANSOWANY ZOSTAŁ W RAMACH PROGRAMU ENGLISH TEACHING!!!


Dalekosiężnym celem projektu DoDoTOK jest, aby polskie dzieci, wzorem ich rówieśników w krajach skandynawskich, porozumiewały się w języku angielskim już od najmłodszych lat.

Jest to nowatorska i skuteczna metoda nauki języka angielskiego. Głównym założeniem programu jest oswajanie dzieci z językiem angielskim od najmłodszych lat. Aby zwiększyć czas przeznaczony na naukę języka oprócz zajęć z języka angielskiego, które są obowiązkowymi zajęciami w rozkładzie dnia przedszkolaków, panie przedszkolanki będą używać angielskiego w czasie typowych codziennych sytuacji. W projekt, zaangażowani zostaną również rodzice naszych wychowanków. Dostając do domu comiesięczny materiał językowy, rodzice również współuczestniczą w oswajaniu dziecka z językiem.
Dzięki programowi dzieci mają dużo więcej kontaktu z językiem angielskim w ramach czasu, który spędzają w przedszkolu oraz lepiej przyswajają materiał gdyż jest on częściej utrwalany i powtarzany. Co najważniejsze, dziecko przekonuje się, że język to narzędzie do prawdziwej komunikacji i realizacji potrzeb.
Autorami programu są dr Grzegorz Śpiewak – wykładowca Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego Aleksandra Popiołek – lektor i metodyk nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym oraz Agnieszka Frejlich-Hołody – nauczycielka języka angielskiego.
Koordynatorem projektu w naszej placówce jest Sylwia Skrzyniarz, a realizatorami nauczyciele przedszkola: Ewa Krzysztofek, Paulina Kasperek, Sylwia Górska, Sylwia Krajewska, Anna Marzec i Aneta Gruszczyńska.