Bezpieczeństwo online

Bezpieczeństwo online – Finał konkursu literackiego
W dniu 28.05.2019r. na apelu szkolnym rozstrzygnięto konkurs literacki zorganizowany przez p. Annę Koprowską i p. Sylwię Skrzyniarz w ramach realizowanego projektu „Szkoła pozytywnych myśli” będący podsumowaniem przeprowadzonych zajęć z zakresu bezpieczeństwa online. Wszyscy uczniowie klas V – VIII mieli za zadanie napisać pracę literacką na jeden z wybranych tematów tj. „Jak według Ciebie wyglądałby świat bez Internetu ?” lub „Nie pozwól się ściągnąć na ciemną stronę Internetu”. 

Celem konkursu było zachęcenie do wypowiedzenia się na ww. tematy uwrażliwienie na piękno i kulturę języka ojczystego oraz inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online, by świadomiej i bezpieczniej korzystać z zasobów sieci.
Obowiązujące zasady i kryteria oceniania konkursu:
– praca indywidualna i samodzielna
– ściśle związana z wybranym tematem
– poprawna pod względem merytorycznym, stylistycznym i ortograficznym
– estetyczna i czytelna
– minimum kartka formatu A5
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie za wkład pracy i zaangażowanie otrzymali oceny bardzo dobre z języka polskiego. Ponadto wyłoniono sześć najlepszych prac zasługujących na miano zwycięzcy:
I miejsce otrzymała uczennica kl. V Gabriela Chrabąszcz
II miejsce otrzymała uczennica kl. VI Ada Zalewa
III miejsce otrzymała uczennica kl. VII Weronika Jarząb
Natomiast wyróżnienia przyznano uczennicom kl. V Natalii Janus i Hannie Sobczyk oraz uczennicy kl. VI Julii Kruk. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora szkoły p. Urszulę Wierzbicką.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTO KLIK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz