Wolność i niepodległość języka, to wolność i niepodległość umysłu – pod takim hasłem obchodzony był w tym roku XXVII już Tydzień Kultury Języka. Wydarzenie rozpoczęło się w miniony poniedziałek 11 marca 2019 r.
Celem Tygodnia Kultury Języka jest budowanie świadomości dotyczącej roli języka ojczystego w życiu osobistym, zawodowym i społecznym, przygotowanie uczniów do świadomego uczestnictwa w kulturze, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych oraz kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w życiu codziennym i podczas wystąpień publicznych.

Nasza szkoła także aktywnie włączyła się w obchody TKJ . Podjęto szereg inicjatyw promujących kulturę języka w naszym życiu. Mogliśmy np. codziennie na długiej przerwie w bibliotece szkolnej poczytać głośno wraz z panią bibliotekarką , na języku polskim wzbogacać zasób naszego słownictwa, korzystając ze słowników języka polskiego i słownika wyrazów obcych, zaprezentować nasze umiejętności plastyczne i wiedzę czytelniczą biorąc udział w konkursie plastycznym pod hasłem: Bohaterowie naszych lektur, jak również wykazać się umiejętnościami literackimi pisząc opowiadanie, pamiętnik lub artykuł na temat: To wydarzyło się w szkole.
Tydzień Kultury Języka zakończyliśmy w piątek 15 marca rozstrzygnięciem konkursu plastycznego oraz seansem filmowym „Pan od muzyki”.
Rozstrzygnięcie konkursu literackiego już niebawem.

FOTO KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*