Wiosna, ach – to Ty!

Wiosna, ach- to Ty!

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, a Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Dlatego 21 marca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania tej pięknej pory roku. Uczniowie i nauczyciele postanowili wyjść jej na spotkanie artystycznie i na sportowo.

Celem uroczystości było:

– poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy

– nabywanie przez dzieci umiejętności na różnych płaszczyznach ich aktywności: werbalnej, muzyczno-ruchowej, plastycznej;

– kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji.

– integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie;

– rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody;

– angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych;

– wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości.

Uroczystość  rozpoczęli przedstawiciele SU odczytując list od „Pani Wiosny”. Następnie swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały wszystkie grupy przedszkolne oraz klasy I – III. Mogliśmy usłyszeć przygotowane teksty o wiośnie, oglądać opracowane układy choreograficzne, ćwiczenia gimnastyczne, umiejętności wokalne oraz barwną kolekcję mody wiosennej. Od rana każda klasa była ubrana w wybrany wcześniej kolor.

Kolejną atrakcją były gry i zabawy sportowe. Wszyscy uczniowie mogli rywalizować ze sobą i brać udział w różnych konkurencjach ruchowych. Następnie przedszkolaki z grupy „Biedronki” wraz z panem Maciejem Świtem zaprezentowały pokaz karate Kyokushin. Na Sali gimnastycznej wszyscy mieliśmy okazję podziwiać uroki tej szlachetnej sztuki walki. Cały pokaz cieszył się olbrzymim zaciekawieniem widzów i z pewnością zainteresował wielu uczniów, którzy od tej pory będą chcieli uczęszczać na dodatkowe zajęcia karate.

Na zakończenie wystąpiła przed nami grupa rekonstrukcji historycznych Katana z Tarnobrzega przedstawiająca kulturę XVI-wiecznej Japonii. Pokaz składał się z szeregu scenek rodzajowych, pojedynków bronią białą, walki wręcz z elementami etykiety dworskiej.

Przedstawienie było oprawione podkładem  muzycznym z lektorem, który w skrócie opisywał życie, kulturę i historię samurajów z okresu Edo, co sprawiło, że pokaz był przejrzysty i zrozumiały dla widza z każdej grupy wiekowej.

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie ze swoją samorządnością i współzawodnictwem klasowym. Z pewnością wyniosły z niego poczucie wspólnoty grupowej i odpowiedzialności za wykonanie swoich zadań. Przy dużym zaangażowaniu Dyrekcji i grona pedagogicznego dzieci pokazały, że to szczególne święto można spędzić inaczej- ciekawie, a przede wszystkim bezpiecznie. W radosnych nastrojach „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Impreza ta połączyła i zintegrowała społeczność szkolną, dała nam wszystkim poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą. Wszyscy uczniowie spędzili ten szczególny dzień na terenie szkoły.

FOTOGALERIA (KLIKNIJ)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz