Światowy Dzień Wody

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2017 

W dniu 22 marca  w naszej szkole obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Wody”. Święto to ustanowione zostało przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Tym razem odbyło się pod hasłem ,, Dlaczego ścieki?”. Globalnie, zdecydowana większość ścieków pochodzących z naszych domów, miast, zakładów przemysłowych i rolniczych wraca do środowiska bez oczyszczania lub ponownego wykorzystania – zanieczyszczając środowisko i tracąc cenne składniki odżywcze oraz inne materiały, które można odzyskać.

Podczas apelu uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu wody w przyrodzie i gospodarce człowieka, konieczności jej oszczędzania i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Uczniowie z klasy czwartej przygotowali skecz przedstawiający oszczędzanie wody w naszych domach.

W dniu tego święta uczniowie naszej szkoły ubrani byli na kolor niebieski symbolizujący wodę.

Każda z klas wykonała plakat na którym znalazły się hasła i ilustrację przedstawiające sposoby ,,Oszczędzania wody”. Najlepsze z prac zostały zaprezentowane i nagrodzone.

Pamiętajcie: „woda to  niezwykła substancja, której jak zabraknie,     zabraknie i nas”!

FOTO

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz