Z wizytą w bibliotece… :)

           biblioteka1  Od najmłodszych lat powinniśmy rozbudzać zainteresowanie literaturą dziecięcą. Dlatego też, 23 listopada 2016 r. dzieci z grupy „Motylki” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowinach ponieważ o kontakt z książką zadbała ich wychowawczyni – pani Anna Marzec.

Przedszkolaki dowiedziały się co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje, jak można stać się czytelnikiem oraz jak należy korzystać z księgozbioru. Poznały również zasady zachowania się w bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach popularyzujących książkę i czytelnictwo. Pani Dyrektor Publicznej Biblioteki w Nowinach Julita Zając w przystępny sposób opowiadała nam o zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki wspólnie z bibliotekarką wyruszyły w „Podróż po twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.

Cenne informacje, które zdobywamy poprzez słuchanie czytanych książek są nieocenione. Bezpośredni kontakt z książką rozwija bowiem wyobraźnię, poszerza wiedzę, słownictwo oraz ma ogromny wpływ na kształtowanie osobowości dziecka.

Takie spotkania rozbudzają również zainteresowania czytaniem, przybliżają literaturę i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działań plastycznych. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz zaproszenie do odwiedzenia biblioteki.

Anna Marzec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz