Ślubowanie PIERWSZAKÓW

tytul1
13 października 2016 r. o godz.10.00
miała miejsce akademia pasowania pierwszoklasistów na ucznia Zespołu Palcówek Oświatowych w Bolechowicach. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyni od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości. Była przewodnicząca Rady Gminy Zofia Duchniak, zastępca Wójta Łukasz Barwinek,radni Małgorzata Wójtowicz, Waldemar Kasprzyk oraz rodzice i dziadkowie. Na początek Pani Dyrektor Urszula Wierzbicka skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny „Hej spod Łysicy…”. Mimo tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie.

„Ślubuję uroczyście!
Być dobrym Polakiem.

Dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę uczyć się pilnie jak kochać Ojczyznę.

Być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 

Następnie uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor na ucznia Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach, przy pomocy symbolicznego ołówka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, rodzice wręczyli niespodzianki, zaproszeni goście podarowali maluchom słodkie upominki i odblaski, a dyrekcja szkoły na ręce wychowawczyni Magdaleny Misztal przekazała globus, grę planszową i pluszowego misia.Po zakończeniu akademii w klasie czekał na dzieci poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce!!!!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz