ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W PRZEDSZKOLU


                                              ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W PRZEDSZKOLU

                                            „O zdrowie dbam.

                                             Jak to robię powiem wam.

                                                                                Wcieram mydło w obie ręce,

                                                 między palce, młynek  kręcę –

                                             tak zarazki z nich spłukuję

                                    i dlatego nie choruję!”

            17 października 2016r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bolechowicach brały udział w organizowanym przez UNICEF „Światowym Dniu Mycia Rąk”. Celem akcji było przypomnienie, że jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań jest mycie rąk za pomocą mydła.

           Organizowane na cały świecie wydarzenia związane ze Światowym Dniem Mycia Rąk pomagają promować tę prostą czynność i uświadamiać kluczową rolę jaką odgrywa ona w ochronie zdrowia i życia dzieci. Zajęcia w tym dniu poprowadziły wychowawczynie grup:  pani Ewa Krzysztofek, pani Anna Marzec, pani Sylwia Górska , oraz pani Aneta Gruszczyńska. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się m.in. kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób, oraz jakie to ma znaczenie  dla ich zdrowia. Dzieci rozpoznawały różne rodzaje mydeł, puszczały bańki mydlane, wspólnie bawiliśmy się przy piosence „Mydło wszystko umyje”. Następnie w łazience maluchy mogły zaprezentować, jak poprawnie potrafią umyć ręce. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki wraz z paniami przemaszerowały po szkole głośno wymawiając słowa: „Żeby zdrowym być trzeba ręce myć”

          Dzieci dowiedziały się jak ważna jest codzienna higiena, utrwaliły bardzo ważny nawyk mycia rąk, a przy tym doskonale się bawiły.

Aneta Gruszczyńska

[easingslider id=”11493″]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz