Przedszkolaki w Planecie klocków

logo       We wtorek 16 lutego 2016 r. dwie najstarsze grupy przedszkolne „Motylki” i „Biedronki” wraz z wychowawczyniami panią: Ewą Krzysztofek, Anną Marzec i Sylwią Górską wybrały się na wycieczkę do „Planety Klocków” w Kielcach. Wspaniała przygoda w bajkowej odsłonie LEGO wprowadziła dzieci w niezwykły świat zabawy.

Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia bajki, o historii powstania klocków LEGO, następnie przedszkolaki wzięły udział w quizie, który sprawdził czy zapamiętały informacje zawarte w filmie. Potem nastąpiła wyczekiwana przez dzieci chwila – zabawy. Dwie godziny zabawy w Planecie Klocków, połączone były z zajęciami plastycznymi podczas, których dzieci tworzyły swoje własne koszulki. Skończone prace mogły następnie zabrać ze sobą na pamiątkę do domu. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość rozwijać własne zainteresowania, pomysłowość i sprawność manualną. Przedszkolaki spędziły mile czas w trakcie wspólnej zabawy w piaskownicy z najnowszymi zestawami klocków LEGO. Pod opieką instruktorów prowadzących warsztaty mogły wznosić kolorowe budowle, tworząc wspaniałe zestawy do zabawy. Ostatnim punktem naszej wycieczki był pokaz robotów złożonych z klocków. Dzieci patrzyły zafascynowane na poruszające się roboty – były zdziwione, że klocki mogą „ożyć”.

Zajęcia w Planecie to wiele atrakcji w jednym miejscu i praktyczne zastosowanie klocków. Skupiają się na edukacji, ale również na rozwoju poprzez wspaniałą, kreatywną zabawę. Atrakcjom nie było końca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz