Mikołaj w szkole – Ho! Ho! Ho!

Mikołaj w SP 24

            Do naszej szkoły i  przedszkola często przybywa dużo miłych gości, ale 4 grudnia przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci. Nie ma na świecie innego świętego, który byłby tak bardzo znany, kochany i z którego uroczystością łączyłoby się tyle wspaniałych oczekiwań i emocjonalnych przeżyć. Św. Mikołaj słynął z dobroci i cudów. Dziś, uczy nas jak dawać dobro innym, gdyż więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu. Rozdawać można nie tylko materialne rzeczy, ale i duchowe takie jak: uśmiech, dobre słowo, gesty pełne dobroci i zrozumienia. Dzięki takim postawom z pewnością sprawiamy, że ludzkie serce zaczyna się bardziej cieszyć, a świat wokół nas staje się piękniejszy.

Zanim jednak nasz gość rozdał prezenty dzieciom, porozmawiał z nimi, spytał czy były grzeczne. Dzieci zaśpiewały piosenki i mówiły wiersze dla Mikołaja. Następnie Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, wspólnych tańców i śpiewu. Mikołaj przy pomocy swoich Elfów oraz pań nauczycielek, każdej grupie przekazał ogromny worek prezentów. Prezenty zostały zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej szkole 🙂

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękne upominki dla dzieci, a Mikołajowi za wspaniałą zabawę.

Relacja video (link)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz