Światowy Dzień Pluszowego Misia

dzien-pluszowego-misia-news1

       Dnia 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Do obchodów tego sympatycznego święta – Światowego Dnia Pluszowego Misia przyłączyły się przedszkolaki wraz z opiekunami: panią Anetą Gruszczyńską, panią Anną Marzec i panią Sylwią Górską z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bolechowicach. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. Każdy był piękny i wyjątkowy

Przedszkolaki z grup: „Pszczółki”, „Motylki” i „Biedronki” świętowały ten dzień w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.Dzieci z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne od strony muzyczno-wokalnej. Podczas spotkania uczniowie gimnazjum przybliżyli historię pluszowego misia, ponadto przygotowali inscenizację teatralną.

Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest uwielbianą przez wszystkie dzieci przytulanką.Towarzyszy im zarówno w chwilach radości jak i smutku.

Po dniu pełnym wrażeń misie i ich właściciele wrócili do swoich domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.

5

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz