Dzień Dziecka

Dzień Dziecka 4

           30 maja 2015 r . na placu szkolnym odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami festynu była Rada Rodziców i Szkoła Podstawowa w Bolechowicach. W tym roku motywem przewodnim był folklor, a hasło brzmiało: „Z folklorem przez pokolenia„. Swoją obecnością zaszczycili nas, m.in. Pan Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz, radny gminy , Marcin Wojcieszyński, sołtys Bolechowic, Zbigniew Jantura, Przedstawiciele zespołu ludowo – obrzędowego- Bolechowiczanie: panie Wiesława Janus, Eugenia Lange. Jak zwykle na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji.

Na scenie, która stanęła dokładnie rok temu przy Szkole Podstawowej w Bolechowicach, swoje umiejętności muzyczne, wokalne, taneczne oraz aktorskie zaprezentowały przedszkolaki ze wszystkich trzech grup, jak również uczniowie klas IV-VI. Piękny pokaz taneczny i wokalny dali uczniowie klasy VI, którzy stworzyli, specjalnie z okazji naszego festynu, przeróbkę hitu Donatana i Kleo- „My Bolechowiczanie” i zatańczyli ułożony przez siebie układ taneczny .

Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla najmłodszych. Największe oblężenie przeżywało wesołe miasteczko: dmuchane balony, zjeżdżalnie, trampolina ogrodowa, karuzela figurowa. Z wszystkiego można było korzystać bezpłatnie.

Rodzice uczniów zadbali też o to, aby nikt nie był głodny. Specjalnie na tę okazję zorganizowano wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, a na deser pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki, pączki i napoje. Każdy „łasuch” i amator słodkości mógł znaleźć coś dla siebie.

Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością czekają już na kolejny festyn rodzinny, który na stałe wpisał się w tradycje naszej szkoły.

Kto wie? Być może odbędzie się on jeszcze w tym roku szkolnym?– retorycznie pyta Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, pan Tomasz Gruszczyński 😉

Dyrekcja serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz osobom, które zaangażowały się w sprawny przebieg imprezy, a także firmom, które przekazały przedmioty oraz wsparły finansowo nasze przedsięwzięcie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz