Powitanie wiosny. Rozgrywki międzyklasowe „Baw się razem z nami”

Wiosna Bolechowice 10_resize

            Zgodnie ze szkolną  tradycją nadchodzącą wiosnę przywitaliśmy na wesoło i kolorowo.  W dniu 23 marca 2015r. wszyscy uczniowie z klas I – VI oraz dzieci z trzech grup przedszkolnych przebrani w różnobarwne stroje akcentujące wiosnę zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie wzięli udział w przygotowanych zespołowych zabawach i konkurencjach.Pod kierunkiem organizatorów obchodów Pierwszego Dnia Wiosny pani Anny Koprowskiej i p. Wioletty Telesiewicz dzieci  musiały wykazać się  wiedzą  przyrodniczą w przygotowanym quizie, umiejętnościami wokalnymi i plastycznymi w konkurencjach „Mini Playback Show ”, „Wiosna ach to Ty”, sprawnością fizyczną w rozgrywkach międzyklasowych oraz zaprezentować się w pokazie mody stosownej do obecnej pory roku, czyli „Wybór Miss i Mistera na wesoło ”. Do poszczególnych kategorii uczniowie zostali przygotowani przez wychowawców klas według zasad obowiązujących w opracowanym  i wcześniej wszystkim objaśnionym regulaminie.

            Wszyscy uczniowie doskonale wywiązywali się z powierzonych im zadań. Były oklaski, wzajemny doping i owacje na stojąco. W duchu  zdrowej rywalizacji i wspaniałej zabawy każdemu więc dopisywał dobry humor i gorące emocje.

            Zmagania konkursowe oceniało powołane jury pod czujnym okiem przewodniczącego komisji p. Dyrektora Szkoły Tomasza Gruszczyńskiego, p. Wicedyrektor Justyny Wielgus oraz nauczyciela przyrody Ewy Wcisło. Za poszczególne kategorie przyznawano punkty w skali od 1 do 6. Jury miało nie lada problem, gdyż punktacja była bardzo wyrównana i trzeba było przeprowadzić ostatecznie rozstrzygającą wyniki dogrywkę.

            Na zakończenie zwycięskie drużyny z rąk p. Dyrektora otrzymały dyplomy i nagrody w postaci voucherów.

 

I miejsce  klasa III, przyznana nagroda to ulgowy pakiet tzw. Drugi dzień wiosny 24.03.2015r.  Klasa w tym dniu jest zwolniona z odpytywania i zadawania prac domowych

II miejsce  klasa VI, przyznana nagroda to jednodniowa ulga tzw. Drugi dzień wiosny 24.03.2015r. Nikt z klasy nie dostaje jedynek

III miejsce klasa V, przyznana nagroda to zamiast lekcji spacer wiosenny z wychowawcą w słoneczną pogodę.

Pozostałe dzielnie walczące klasy oraz dobrze bawiące się z nami przedszkolaki otrzymały wyróżnienia i słodki poczęstunek.

To był ekscytujący i niezapomniany dzień pełen atrakcji dla każdego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz