VII Wiosenny Turniej z Klasą „Cuda Wianki z Marzanną CHĘCINY – 2015″

pierwszy dzień wiosny

     Turniej z klasą - Chęciny 2015 1

        Z okazji rozpoczynającej się wiosny w dniu 20 marca 2015r. reprezentacja uczniów z klasy: III, IV i V Szkoły Podstawowej w Bolechowicach wzięła udział w VII Wiosennym Turnieju z Klasą „Cuda Wianki z Marzanną” zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowinach.  

Impreza, której głównym celem jest integracja dzieci i młodzieży z ościennych gmin odbyła się w hali widowiskowo – sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach.  Uczniowie z dziesięciu szkół uczestniczyli w przygotowanych  rozgrywkach międzyszkolnych: zawody sportowe, quizy oraz prezentacja marzanny. Na trybunach uczniom towarzyszył i kibicował Dyrektor Tomasz Gruszczyński oraz nauczyciele:  p. Anna Koprowska, Wioletta Telesiewicz, Maciej Świt, Michał Wcisło.

      Nasi uczniowie oprócz doskonałej zabawy mogli się poszczycić pomysłową marzanną wykonaną z materiałów wtórnych niezwykle istotnych w procesie recyklingu i ochrony środowiska. W  prezentowanej  ekologicznej rymowance o „marcowej pannie” uczniowie podsumowali: „to od nas wszystkich zależy fakt by od zniszczeń uchronić i ocalić świat”

Marzanna wykonana została na zajęciach świetlicowych pod kierunkiem nauczycieli:

Anny Koprowskiej i p. Wioletty Telesiewicz. Oryginalny pomysł powstał z inicjatywy dzieci gdyż cała społeczność szkolna już od kilku lat uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji zbiórki makulatury, plastikowych nakrętek oraz zużytych baterii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz