Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu

800x800__images_mikolaj

Dziadek Mikołaj nocą wędruje… w okna zagląda i podpatruje,
gwiazdka w okna świeci, gdzie są grzeczne dzieci –
gwiazdka w okna świeci, tu są grzeczne dzieci…

       W oddziale przedszkolnym są same grzeczne dzieci, więc Św. Mikołaj przybył tu najwcześniej. Już od samego rana przedszkolaki nadsłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Gorączkowe wyczekiwanie dzieci zostało w końcu nagrodzone. Około godziny 10 00 w dniu 05.12.2014 r. nareszcie się pojawił w towarzystwie Śnieżynki. Jego tubalne: „HO! HO! HOOOO! – Gdzie są grzeczne dzieci?” – zelektryzowało maluchów i przyciągnęło do holu na jego powitanie.

      Na to spotkanie dzieci przygotowały się bardzo starannie.  Gdy długo oczekiwany Gość pojawił się, pięknie witały go piosenkami, wierszykami i tańcem. Jednak najmilszym momentem było wręczenie prezentów i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Nasze wychowawczynie Pani Ewa Krzysztofek, p. Anna Marzec i p. Aneta Gruszczyńska czuwały nad prawidłowym przebiegiem całej uroczystości. Jednak nie byłoby prezentów, gdyby rodzice nie wysłali listów do Św. Mikołaja.

Dziękujemy Wam, Rodzice!

Dzieci były bardzo zadowolone i poprosiły, aby Mikołaj na pewno wrócił do nich za rok. Dziękujemy Ci, Święty Mikołaju!

„Nie przyzwyczajajcie dziecka tylko do brania.
Uczcie je dawania w miarę Jego sił”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz