Całe podium dla Szkoły Podstawowej w Bolechowicach

IMG_0018

        W dniu 11 grudnia 2014r. wychowankowie świetlicy pod kierunkiem: p. Anny Koprowskiej, p. Bogny Kuźmuk i p. Wioletty Telesiewicz uczestniczyły w  finale szóstej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach. Finałowa Gala pod hasłem „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy” odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury. Zaproszonymi gośćmi byli: Starosta Kielecki Michał Godowski, Dyrektor PUP Małgorzata Stanioch, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Kielcach, nauczyciele i młodzież Szkoły „Awans”, Zespół Szkół nr 2 w Chęcinach oraz przedstawiciele Stowarzyszenia w Rudzie Strawczyńskiej, Aresztu śledczego w Kielcach, GOPSU, MOPSU, OHP, PCPR.   W ramach propagowanych działań przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach dzieci z naszej szkoły jako jedyne reprezentowały Gminę Sitkówka – Nowiny w zorganizowanym konkursie plastycznym pt. „Ozdoba choinkowa”.

Uroczystość  rozpoczął  starosta kielecki, który podkreślił  istotną rolę inspirowania i organizowania lokalnych inicjatyw, działań oraz kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego , wsparcia dla lepszej edukacji, pracy i kariery.

W trakcie Gali zostały wręczone statuetki dla przyjaznych pracodawców oraz nagrody za udział w  konkursie.

W konkursie na wykonanie ozdoby choinkowej uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca  na podium:

I miejsce Wiktoria Huk

II miejsce Oliwia Wajs

III miejsce Wiktor Kułagowski

Cała trójka otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez Radio eM Kielce i Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach. Pozostałe dzieci wyróżnione zostały drobnymi upominkami.

W dzisiejszych czasach sytuacja na rynku pracy jest bardzo ciężka, dlatego tym bardziej cieszy mnie fakt, iż Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach prowadzi edukację informacyjną  już w szkołach podstawowych, zaznajamiając naszych najmłodszych z rynkiem pracy i ucząc jak pokierować własną karierą. Nasza szkoła regularnie uczestniczy w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. W tym roku ponownie zakończył się on sukcesem.- podkreślał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach – pan Tomasz Gruszczyński.

Nagrody wręczali i gratulowali: pan Michał Godowski – Starosta Kielecki oraz pani Małgorzata Stanioch –  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

Całość imprezy uświetniał występ zespołu muzycznego „KERYGMAT”.

LINK na stronę Starostwa Powiatowego w Kielcach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz