XV Gminny Konkurs Wiedzy Matematycznej

Konkurs matematyczny w naszej gminie to tradycja. 06 marca 2014 roku już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbył się XV Gminny Konkurs Matematyczny na poziomie klas IV. Do naszej szkoły przyjechali uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kowali wraz z panią od matematyki Haliną Musiał i reprezentanci klas IV ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach wraz z panią Marzeną Janaszek. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV Kornelia Zając, Olga Majchrzyk, Dominik Wicik i  pani Kamila Siciarska –nauczyciel matematyki.

Cele konkursu to: popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym oraz wprowadzenie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów i konkursów.

Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki w klasie IV. Dzieci wykonywały działania na liczbach naturalnych, działania na liczbach wielocyfrowych, obliczali pole prostokąta, mierzyli kąty odcinków. Uczniowie z dużym zainteresowaniem rozwiązywali zadania matematyczne. Tegoroczny konkurs cechował wysoki i wyrównany poziom, o czym świadczy długa lista laureatów i dwa równoległe trzecie miejsca:

I miejsce – Natalia Kurtek – Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

II miejsce – Oliwia Zwierzchowska – Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

III miejsce   – Kinga Banak – Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

III miejsce – Zuzanna Litwin – Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kowali.

Wszyscy uczestnicy konkursu wiosną pojadą na jednodniową wycieczkę do Krakowa, gdzie będą mogli zwiedzić między innymi Uniwersytet Jagielloński, czy Instytut Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz