Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 07 marca 2014 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem :             „ Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestnicy mieli za zadnie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę z zakresu pożarnictwa. Do konkursu uczniów przygotowali –pani Marta Czwartosz – Mołas. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie:

  1. Justyna Wielgus – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach
  2. Sylwester Bentkowski – Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali
  3. Marta Czwartosz – Mołas – nauczyciel

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do gminnego etapu turnieju to:

  1. Damian Litwin – kl. VI, miejsce I
  2. Joanna Bukowska – kl. V, miejsce II
  3. Marta Kraińska – kl. V, miejsce III
  4. Jakub Porzucek – kl. V, miejsce IV

 

Uczniowie, którzy nie dostali się do kolejnego etapu turnieju otrzymali symboliczne nagrody, za udział w konkursie, ufundowane przez Dyrektora Szkoły pana Tomasza Gruszczyńskiego.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

„Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W zadaniu tym aktywnie uczestniczą także strażacy z komend Państwowej Straży Pożarnej.”- powiedział po przeprowadzeniu eliminacji, pan Sylwester Bentkowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia najlepszym w kolejnych etapach turnieju. Następny gminny etap  już 20 marca 2014 roku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz