Siatkarze Effektora Kielce w Szkole Podstawowej w Bolechowicach

       Okres przedszkolny oraz młodszy wiek szkolny to okres w życiu dziecka, w którym aktywność ruchowa i hartowanie organizmu przyczyniają się w sposób znaczący do wzmacniania odporności. Podstawowym bodźcem rozwojowym i naturalną formą działania dziecka w tym okresie jest wszechstronny i spontaniczny ruch. Przedszkola mają więc obowiązek stworzenia podstawowych, niezbędnych warunków dla zaspokojenia ruchowych potrzeb rozwojowych dzieci jak i najpełniejszej realizacji zadań programowych w zakresie wychowania fizycznego.

     Podążając w tym kierunku w Oddziale Przedszkolnym w Bolechowicach oprócz zajęć wychowania fizycznego odbywają się zajęcia jazdy konnej, mini piłki siatkowej, zajęcia karate, rytmiki oraz zajęcia basenowe prowadzone przez nauczycieli specjalizujących się w danej dziedzinie. Aby zaprezentować umiejętności dzieci zdobyte podczas zajęć ale przede wszystkim aby miło spędzić czas podczas zabaw ruchowych w naszej szkole został zorganizowany II Gminny Turniej Gier i Zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym. Gospodarzem turnieju był dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach Pan Tomasz Gruszczyński. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Pan Stanisław Barycki, dyrektor Przedszkola Samorządowegw Nowinach Pani Alina Banasik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowali Pani Małgorzata Markiewicz, radna Wiesława Janus, sołtys Bolechowic Zbigniew Jantura.

     W turnieju brały udział dzieci 5-, 6-letnie z przedszkoli działających w naszej gminie. Dużą atrakcją dla przedszkolaków był udział w zabawach siatkarzy Effektora Kielce: Nikodema Wolańskiego, Bartosza Kaczmarka i Mateusza Bieńka, którzy wraz z dziećmi rywalizowali w grach sportowych. Zawody sportowe poprzedził pokaz karate w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego w Bolechowicach przygotowanych przez pana Macieja Świt. Jak przystało na prawdziwych zawodników tej sztuki walki przedszkolaki zaprezentowały się w kimonach. Naszych reprezentantów dopingowali kibice wyposażeni w różne gadżety kibica. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami oraz drobnymi upominkami.

     Korzystając z obecności w naszej szkole siatkarzy Effektora Kielce Pan dyrektor Tomasz Gruszczyński wraz z dziećmi zaprosił sportowców do dalszej zabawy. Tym razem było to wspólne pieczenie ciasteczek. Wałkowano więc ciasto i wycinano ciasteczka, a później w całej szkole unosiły się smakowite aromaty przywodzące na myśl przedświąteczny czas…

Artykuły dotyczące rozgrywek:

          Zdjęcia w Echo Dnia

          Zdjęcia w Echo Dnia II

           Video w Echo Dnia

Gazeta Wyborcza – artykuł

          Effector Kielce Artykuł – PLUS LIGA

Effector Kielce

          RADIO Kielce

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz