ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

          Jak co roku zgodnie z tradycją w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa z udziałem uczniów klas I – III. Organizatorem imprezy pełnej magii i czarów  była pani Anna Koprowska, która wcieliła się w rolę wróżki.

Wtorkowe przedpołudnie (26 listopada 2013 roku) było  okazją do spędzenia wspólnego czasu w świetlicy, wesołej zabawy oraz „spojrzenia w przyszłość”.  Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

Wprowadzeniem w klimat pradawnych czasów była opowieść nauczyciela  tzw. Gawęda o źródłach ludowej tradycji wróżb i przepowiedni. Swoją wiedzą  uczniowie  mogli się wykazać już podczas pierwszej zabawy pod nazwą „Krążące magiczne pudełko”, czyli quiz dotyczący gawędy.

Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w przygotowanych wróżbach tj: czarodziejska butelka, wędrowny kapelusz, symboliczne obrazki, mowa kolorów czy zaczarowany krąg, które przyniosły nam wiele zaskakujących odpowiedzi . Okazało się, że wielu z nas czeka bogactwo i szczęście, oraz,  że wśród nas są przyszli prawnicy, złotnicy, naukowcy, aktorzy i stomatolodzy.

Horoskop wierszowanych rymowanek skrywanych pod datą naszych urodzin   odkrył nasze zainteresowania i pasje dostarczając wszystkim wiele radości.

Podsumowaniem spotkania była taneczna zabawa i wspólny śpiew karaoke  przy dźwiękach muzyki ulubionych, znanych polskich przebojów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz