Konkurs Piosenki Niemieckiej

         Jak co roku nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach wraz z uczniami zorganizowali Konkurs  Piosenki Niemieckiej, który odbył się dnia 29 listopada 2013 roku. Zaproszeni zostali gimnazjaliści z sąsiednich gmin, z Kielc oraz uczniowie szkół podstawowych. Głównymi celami konkursu była prezentacja umiejętności językowych oraz wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki, motywowanie do rozwijania kompetencji językowych.

                 Uczniowie SP w Bolechowicach ochoczo przystąpili do wystąpienia podczas konkursu, mimo iż był to konkurs przeznaczony dla gimnazjalistów, a dzieci ze szkół podstawowych mogły zaprezentować się poza konkursem. Nauczyciel języka niemieckiego, mgr Katarzyna Ściana, wytypowała uczniów z klas I-VI do zaprezentowania swoich wokalnych oraz językowych uzdolnień. Na scenie wystąpili:

Klasa I – Julia Kruk i Nikola Kmiecik wykonując piosenkę: „Meine Familie”

Klasa II – Natalia Gruszka i Aleksandra Woś: „Heute ist ein schöner Tag”

Klasa III – Sylwia Lasota i Daria Sołtys: „Im Laden“

Klasa IV – Michał Milcarz: „Mein allerschönster Weihnachtstraum”

                  Julia Kasperek: „Lach und mach Krach“

Klasa V – Joanna Bukowska i Justyna Nosek: „Freunde“

Klasa VI – Marcelina Szymonek: „Hunger und Durst”

           Dzieci zachwyciły wszystkich obecnych gości oraz gimnazjalistów swoimi występami, otrzymały gromkie brawa oraz pamiątkowe dyplomy. Doceniając jednak trud i zaangażowanie uczniów do przygotowań piosenek w języku niemieckim i z wyrazami podziękowania za udział, dyrektor szkoły mgr Tomasz Gruszczyński wraz z nauczycielem Katarzyną Ściana przygotowali dla dzieci drobne upominki w postaci książeczek lub słowniczków polsko – niemieckich oraz innych gadżetów, wręczając je na forum naszej szkoły.

 mgr Katarzyna Ściana

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz