Zwycięzca Małopolskiego konkursu piosenki angielskiej

9-letni Michał Milcarz, uczeń Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, został zwycięzcą III Małopolskiego Konkursu Piosenki Angielskiej, który 2 grudnia odbył się w Miechowie.

Michał jest mieszkańcem Lipowicy i uczniem Szkoły Podstawowej w Bolechowicach. Do szkoły poszedł jako sześciolatek. Obecnie ma 9 lat i jest uczniem 4 klasy. Śpiewa od drugiej klasy. – W pierwszej klasie strasznie fałszowałem – mówi. – Brałem udział już w kilku konkursach, ale ten w Miechowie był najpoważniejszy – mówi Michał Milcarz.

Podczas III Małopolskiego Konkursu Piosenki Angielskiej w Miechowie Michał zaśpiewał „White dove” z repertuaru zespołu Skorpions. – Podkład muzyczny przygotował Tomasz Gruszczyński, a nauczycielka muzyki z Bolechowic pani Magdalena Misztal pracowała nad jego emisją głosu. W przygotowaniu muzycznym pomagała mi też moja nauczycielka śpiewu z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach – pani Samuela Modzelewska. Tekst angielski utworu szlifowałem z panią Sylwią Skrzyniarz – nauczycielką angielskiego ze szkoły w Bolechowicach.

Z konkursu w Miechowie Michał przywiózł nagrody: dyplom i radiomagnetofon. Ale największym przeżyciem będzie dla niego nagroda dodatkowa – występ podczas festynu Dni Miechowa – 15 czerwca 2014 roku na stadionie w Miechowie. Michał zaśpiewa tuż przed koncertem mega gwiazdy – zespołu Golec uOrkiestra.

Artykuł w Echu Dnia

ECHO+DNIA

Reportaż na YOUTUBE

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz