Europejski Dzień Języka

Dnia 8 października miało miejsce w naszej szkole niezwykłe wydarzenie, jakim jest Europejski Dzień Języka. Od 2001 roku we wrześniu obchodzimy to święto. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele UE pochodzący z innych krajów i kontynentów. Właśnie po to, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na tę różnorodność językową, zwracamy uwagę na ten dzień. Europejski Dzień Języków to również doskonała okazja do zabawy. Co roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z językami: spektakle, zabawy dla dzieci, koncerty, kursy językowe, audycje radiowe i programy telewizyjne i konferencje. Możliwości są nieograniczone! W tym roku uczniowie klas I-VI SP Bolechowice, przygotowani przez nauczyciela języka angielskiego mgr Sylwię Skrzyniarz i nauczyciela języka niemieckiego mgr Katarzynę Ściana, zaprezentowali wszystkim nauczycielom oraz dyrekcji swoje zdolności językowe. W tym dniu przypomnieliśmy o językach w nieco inny sposób niż co roku! Nie było przedstawienia… Pokazaliśmy nasze szkolne języki obce, te, których się uczymy… po prostu… w piosence….. Każda klasa zaśpiewała piosenki w dwóch językach, po angielsku i po niemiecku. Wszystkich niezwykle urzekły nasze kochane pierwszaczki, które w stu procentach świetnie dały sobie radę i wypadły naprawdę wzorowo. Na zakończenie pan Dyrektor zadawał dzieciom pytania odnośnie wiedzy o językach Europy i oczywiście nagradzał nagrodami.

Sylwia Skrzyniarz
Katarzyna Ściana

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz