Bezpieczeństwo na drodze

W dniu 09.10.2012 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej w Bolechowicach komisarza pana Tomasza Tosnowca z Miejskiej Komendy Policji w Kielcach, który przybył by przybliżyć najmłodszym dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię.

Jego przybycie poprzedziło odpowiednie przygotowanie przedszkolaków do tego spotkania. We wrześniu według harmonogramu odbywają się bowiem rozmowy w trakcie zajęć dydaktycznych z nauczycielami na temat celowości i znaczenia akcji „Bezpieczeństwo na drodze”. Podczas spacerów dzieci pod opieką wychowawczyń: Anny Marzec, Moniki Osuch i Ewy Krzysztofek udawały się na najbliższe przejście dla pieszych, gdzie opowiadałyśmy o zasadach ruchu ulicznego. Ponadto omawiałyśmy powszechnie znane zasady dotyczące zachowania się poza terenem przedszkola czyli poruszanie się w szyku parami, nieoddalanie się od nauczyciela, nierozmawianie z obcymi. W trakcie spacerów dzieci, zwracały szczególną uwagę na przydrożne znaki drogowe oraz obserwowały zachowania ludzi i pojazdów w obrębie pasa drogowego, informując o swoich spostrzeżeniach. Wspólnie w grupie pokonując skrzyżowanie wracały następnie sprawnie i bezpiecznie do przedszkola.
Pan policjant udzielił przedszkolakom rad dotyczących prawidłowego poruszania się po chodniku, przypomniał o stosowaniu odblasków, które wykorzystywane podczas wycieczek rowerowych lub pieszych sprawiają, że jesteśmy widoczni na drodze z dużej odległości. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska mundur policjanta oraz środki ochrony osobistej. Podczas spotkania pan Tomasz nawiązywał również do rozważnego korzystania z numerów alarmowych.

Na zakończenie spotkania dzieci 5-6 letnie z grupy „Biedronki” przypomniały wszystkim zgromadzonym przygotowaną piosenką pt. „Uwaga – czerwone światło” znaczenie kolorów w sygnalizacji świetlnej. Pan Tomasz wręczył dzieciom upominki między innymi w postaci odblasków, otrzymując w zamian pięknie zdobioną kartkę
z gorącymi podziękowaniami. Dziękujemy za cenne uwagi oraz współpracę z naszym przedszkolem.

Opracowała: Anna Marzec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz