Przedszkolaki poznają zawody

więcej zdjęć KLIK

W miesiącu lutym przedszkolaki realizowały blok tematyczny o zawodach ,,Poznajemy zawody,, . Była to okazja do zapoznania dzieci z zawodami jaki wykonują rodzice, z zawodami jaki wykonywano dawniej i obecnie. Z tego tytułu w przedszkolu w Bolechowicach odbyło się spotkanie z panią krawcową p. Agatą Szymonek oraz z panią kosmetyczką p. Aleksandrą Kwiatkowską, które zagościły  w grupie ,, Kotki,,-4 latków i grupie,, Pszczółki,, 6-latkow. Pani Agata  przedstawiła nam informacje o swoim zawodzie, pokazała przybory potrzebne krawcowej do pracy oraz opowiedziała jak powstaje ubranie, poszewka na poduszkę. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał. Poznaliśmy również przybory potrzebne krawcowej do codziennej pracy (metr krawiecki, przeróżne guziki, nożyce, szpilki, gumki, tasiemki, igły ,haftki, napy itp

. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, zadawały wiele pytań, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Agacie za podarunki,  lekcję krawiectwa  i miłe spotkanie.

Pani Aleksandra Kwiatkowska pokazała naszym przedszkolakom na czym polega jej praca, która jest dla niej również pasją. Pani kosmetyczka zaprezentowała swój strój oraz kosmetyki, które używa w swojej pracy. Pani Ola opowiedziała dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, manicure czy pedicure, ale dbanie o własna higienę to nie tylko powinność dziewczynek, ale również chłopców. Omówiła również zabiegi, które są wykonywane w salonie kosmetycznym.  Ponadto przedszkolaki pod okiem kosmetyczki przygotowywały ekologiczne maseczki, których używa się do pielęgnacji twarzy oraz ciała. Dzieci miały możliwość powąchać jak wspaniale pachną różne kosmetyki. Najważniejszą zaś częścią spotkania, zwłaszcza dla dziewczynek, była możliwość wyboru lakieru i wykonanie manicure przez kosmetyczkę, gdzie przez chwilę dziewczynki mogły poczuć się, jak w prawdziwym gabinecie kosmetycznym. Dzieci były zachwycone wizytą i każda dziewczynka, chce zostać w przyszłości kosmetyczką. To było wspaniałe spotkanie.

      Naszych przedszkolaków w grupie ,,Pszczółki,, odwiedziła również pani Urszula Koślacz, mama Natalii  która w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o wykonywanym przez siebie zawodzie farmaceuty. Mówiła  o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece.  Interesującym doświadczeniem było wykonanie maści recepturowej. Dzieci z pomocą pani Uli z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu składniki potrzebne do jej zrobienia. Po wykonaniu maści pani farmaceutka przełożyła ją do pudełeczka, a następnie opisała jej zawartość. Na zakończenie tak starannie przygotowaną maścią dzieci mogły posmarować swoje dłonie. Dziękujemy wszystkim Paniom za spotkanie.

CELE zajęć:

– Rozwijanie dziecięcych zainteresowań pod katem poznawania różnych miejsc pracy, ciekawych zawodów i interesujących ludzi.

– Budzenie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym poprzez przybliżenie zawodów i czynności z nimi związanych.

– Wyrabianie u dzieci szacunku dla pracy ludzkiej, rozumienie wartości uczciwości i  odpowiedzialności ludzi pracy.

– Zwiększenie aktywności poznawczej i twórczej dzieci.

Spotkanie zorganizowały i przygotowały;

wychowawcy grup ; mgr Ewa Krzysztofek , mgr .Małgorzata Tokar i mgr Aneta Gruszczyńska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Przedszkole. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.