Nasza Szkoła z tytułem Szkoły Uczącej Się

9 czerwca 2022 r. odbyła się w naszej szkole Konferencja Upowszechniająca Ocenianie Kształtujące podsumowująca dwuletnią pracę szkoły w  programie Szkoła Ucząca Się (SUS) wspierającym zmiany podnoszące efektywność nauczania i uczenia się. Celem konferencji było sprawdzenie, jak Ocenianie Kształtujące funkcjonuje u nas w szkole.

Uzyskanie tytułu Szkoły Uczącej Się wręczonym Dyrektor Urszuli Wierzbickiej podczas oficjalnego zakończenia konferencji przez asystentkę szkoły z ramienia CEO Mirosławę Rokicką, było zwieńczeniem pracy dyrektora, liderów Oceniania Kształtującego – Agnieszki Wypych i Sylwii Skrzyniarz oraz nauczycieli i uczniów w programie Całościowy Rozwój Szkoły – poziom zaawansowany (CRS2).

Swoją obecnością wsparli nas: Łukasz Barwinek – wice wójt Gminy Nowiny, Justyna Skrzypczyk – kierownik CUW w Nowinach oraz przedstawiciele szkół partnerskich uczestniczących w programie:

  • ze Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Sobieszczanach – dyrektor Beata Bąk oraz nauczycielki – Ewelina Janduła, Agnieszka Woźniak, Lucyna Stopyra
  • z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Łomiankach – nauczyciele Anna Kusy i Paweł Sikorski.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w lekcji języka polskiego, przeprowadzonej przez Dominika Wielgusa.  Na „żywym organizmie” zaprezentowano stosowane metody i  techniki, którymi nauczyciele pracują z uczniami na co dzień.

Uzyskanie tytułu Szkoły Uczącej Się świadczy o wysokiej jakości pracy naszej szkoły!

***Ocenianie Kształtujące jest strategią uczenia i uczenia się, które ma sprawić, aby uczniowie byli jak najbardziej zaangażowani w proces edukacyjny i byli świadomi, czego i po co się uczą, a także jakie postępy czynią. 

LINK DO FOTOGALERII KLIK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.