Dzień Kropki 2021

15 września 2021r. świętowaliśmy po raz kolejny obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Dlaczego akurat kropki? Bo od kropki wszystko się zaczęło. Historia ustanowienia tego święta nawiązuje do książki o tym samym tytule. Mała kropka na papierze pozwala uwierzyć w siebie, staje się symbolem pomysłowości, odwagi, inspiracji i kreatywności.

                  Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją uczniowie klas I – VIII przyszli w tym dniu do szkoły ubrani w garderobę w kropki, które można było zobaczyć na:  bluzkach, sukienkach, spodniach, czapkach, kapeluszach, skarpetkach, a nawet maseczkach. Oryginalne stroje przyciągały uwagę wszystkich. wywołując radość, ciekawość i uznanie. Do akcji włączyła się p. Dyrektor oraz wszyscy nauczyciele. Dzieci z klas I – III pod opieką wychowawców i pedagoga szkolnego wzięły udział w zajęciach zorganizowanych na świeżym powietrzu wykonując prace plastyczne „Jesienne liście malowane kropkami”. Klasy IV – VIII z kolei mogły odetchnąć korzystając  z ulgi bez odpytywania na lekcji. W dalszej części dnia odbył się zapowiedziany wcześniej konkurs pod hasłem „Kropkowa Rewia Mody”. gdzie starsi uczniowie drogą tajnego głosowania wyłonili zwycięzców. W młodszych dokonano obrad jury.

Wyłonieni laureaci otrzymali kropkowe dyplomy oraz ufundowane przez p. Dyrektor upominki i nagrody. Wyróżnienie za największą ilość kropek zdobyła cała klasa I. Poniżej zdobywcy nagród z klas IV – VIII za najbardziej oryginalny strój stworzony na tę specjalną okazję.

Link do galerii zdjęć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.