Wakacyjne wspomnienia…

Uczennica klasy 7 NIKOLA KMIECIK  była uczestniczką bezpłatnego obozu językowego, który miał miejsce podczas ostatnich wakacji. Obóz był nagrodą za wyróżniającą pracę i osiągnięcia w projekcie językowym ”School English Club”, który trwał przez cały ubiegły rok szkolny.
Wyjazd sponsorowany był z PROGRAMU ENGLISH TEACHING stworzonego przez Polsko-Amerykańską fundację Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Oto obszerna relacja Nikoli z pobytu na obozie:
„W lipcu od 07 do 20.07.2019 uczestniczyłam w Obozie Językowym zorganizowanym przez Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim przy współudziale partnerskim Fundacji Kościuszkowskiej z Nowego Jorku i pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu UNESCO.
Były to bardzo fajnie spędzone dwa tygodnie z językiem angielskim. Czas na obozie spędziłam bardzo aktywnie. Zawsze było co robić! Od zajęć po wycieczki – więc nie doskwierała nam nuda. Codziennie odbywały się 4 lekcje z native speakerami. Bo musicie wiedzieć, że na obozie byli polscy wychowawcy, ale wszystkie codzienne zajęcia mieliśmy z przesympatycznymi Amerykanami. Uczestniczyłam w zajęciach teatralnych z Logan i Isabellą, muzycznych z Nancy i Denny oraz plastycznych z Michelem i Danielem. Nawiązaliśmy przyjaźnie -z wszystkimi połączyły mnie wspólne zainteresowania i niekończące się tematy do rozmów.
Dni tematyczne takie jak Polish Day, American Day, Halloween Day dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Świetnie się bawiliśmy w domu strachów, poznając tradycje i zwyczaje czy piekąc amerykańskie pianki na ognisku. Przez cały pobyt na obozie przygotowywaliśmy się również do końcowego EXPO, na którym zaprezentowane zostały nasze umiejętności nabyte podczas obozu: koncert gitarowy, śpiew i taniec. Podziwiać je mogli nasi rodzice i przybyli goście.
Przez całe dwa tygodnie obozu mieszkaliśmy w Ośrodku ZHP Nadwarciański Gród .Ośrodek był fajny, pośrodku lasu. Czas na obozie był skrupulatnie zaplanowany i ani się obejrzałam, a minęły dwa tygodnie. Przy rozstaniu z nowymi polsko-amerykańskimi przyjaciółmi były nawet łzy.
Dni spędzone na obozie językowym w Załęczu Wielkim zapamiętam na zawsze! Dziękuję!
Dziękuję pani Sylwii za to ogromne wyróżnienie i możliwość udziału w obozie.

Nikola Kmiecik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz