Bądź bezpieczny! 

  Bądź bezpieczny! 

             W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci na zaproszenie pedagoga Anny Koprowskiej 12 września br. w naszej szkole odbyło się    spotkanie z policjantami Komisariatu Policji w Chęcinach mł. asp. Łukaszem Kołaczkiewiczem i sierż.szt. Dariuszem Grzegorczykiem.

             Uczniowie z klas I – V obejrzeli film pt.„Bezpieczna droga do szkoły” przedstawiający zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po chodniku oraz podczas jazdy rowerem. W swoich wypowiedziach Policjanci podkreślali, 

jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien zawsze nosić.    Zwrócono uwagę na zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania w szkole i podczas przerw międzylekcyjnych oraz  jakie mogą czyhać w kontaktach z nieznajomymi osobami. Omówiono również obowiązujące reguły zachowania się w przypadku nieoczekiwanego na nas ataku  przez agresywnego psa.  

           Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, udzielały odpowiedzi i pilnie słuchały wskazówek zaproszonych gości.

          W drugiej części spotkania dla starszych klas VI – VIII uczniowie w oparciu o przedstawioną prezentację multimedialną i krótkometrażowe filmy mogli dowiedzieć się  o przepisach prawa i odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy związanej z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych czy negatywnymi skutkami uzależnienia od Internetu.  Na zakończenie uczniowie obejrzeli z bliska policyjny radiowóz, przy którym zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie. To były interesujące i pouczające prelekcje, dlatego wszyscy obecni podziękowali  przybyłym do nas gościom gromkimi brawami. 

                         

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz