DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA – PROJEKT SCHOOL ENGLISH CLUB

Na ostatnich zajęciach projektu School English Club obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – Patrona Irlandii. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Na zajęciach uczestnicy poznali osobę Św. Patryka, ciekawostki o Irlandii, poznali jej symbole narodowe oraz słuchali muzyki irlandzkiej nie zabrakło również nauki tańca irlandzkiego…. a każdy z nich starał się mieć na sobie element zieleni…..
Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, podczas której poszerzyli wiedzę z dziedziny kultury, historii i tradycji „Szmaragdowej Wyspy” oraz filmy przedstawiające obchody tego dnia nie tylko w Irlandii. Nie zabrakło gier internetowych związanych z dniem Św.Patryka. Było nie tylko wesoło i zielono, ale i smacznie. Uczniowie przygotowali małe co nieco do zjedzenia. A wszystko to w kolorze zielonym – mniam!
Obchody dnia Świętego Patryka można uznać za udane.

Przypomnijmy:
Zajęcia prowadzone są w ramach programu Small Grants, edycja 2018-2019, ścieżka English Teaching Activities.
Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności , a jego krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

FOTOGALERIA KLIK

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii English Teaching. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz