Pieczenie pierników

Słodką pracą jest ciastek pieczenie,
gdyż spełnia się dziecięce marzenie.
To radosny sposób na uczniowskie życie –
by bawić się przy tym znakomicie !!!

Mamy nadzieję, że tak właśnie spędzili poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie naszej szkoły, z klasy trzeciej, drugiej, czwartej, piątej i szóstej, którzy aktywnie uczestniczyli w przedświątecznych warsztatach kulinarnych, polegających na pieczeniu ciasteczek, a zorganizowanych przez panie: Martę Czwartosz- Mołas i Agnieszkę Porzucek.

Tradycją naszej szkoły jest, że od wielu lat, w tego typu kulinarnych przygodach służą pomocą i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, zaprzyjaźnione panie z Zespołu Obrzędowo- Śpiewaczego ,, Bolechowiczanie”. Naszymi gośćmi były panie: Krystyna Barycka, Wiesława Janus, Janina Petelicka oraz Halina Piechota, które z ogromnym zaangażowaniem i troską dbały o jakość ostatecznego produktu, pomagały oraz nadzorowały pracę dzieci. I choć czasem rączki niezdarnie wykrawały kształty ciasteczek, my widziałyśmy podjęty trud, zapał, fantazję i radość tworzenia.
Celem przedsięwzięcia było przekazanie większej części upieczonych ciasteczek na Kiermasz Bożonarodzeniowy  w Nowinach. Cieszy nas zatem fakt, że nasi uczniowie ideę dzielenia się z innymi mają w swoich sercach. Ślemy serdeczne podziękowania dla Naszych Pań: pani Wiesławy, pani Krystyny, pani Haliny oraz pani Janiny. Dziękujemy również naszym uczniom, życząc wszystkim radosnych świąt i cudownych zapachów pieczonych ciast we wszystkich domach!

Fotogaleria z zajęć kulinarnych:KLIK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz