Z wizytą u strażaków :) 

W dniu 29 września przedszkolaki z grupy 3, 5 – 6 -latków wybrały się pod opieką swoich pań: Ewy Krzysztofek, Anety Gruszczyńskiej i Anny Marzec na spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Murowanej.

Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności
w sytuacjach zagrożenia z zakresu edukacji przeciwpożarowej oraz budzenie szacunku dla pracy strażaków. 
Przedszkolaki zostały bardzo miłe i serdecznie przyjęte przez Naczelnika Zarządu OSP Wola Murowana pana Marcina Wojcieszyńskiego, który
z zaangażowaniem i przyjaznym uśmiechem w prosty i ciekawy sposób przybliżył dzieciom informacje związane z jego codzienną pracą w jednostce. Na wycieczce dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały nowoczesny sprzęt gaśniczo-ratunkowy stanowiący wyposażenie jednostki, ponadto mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki lub odzież ochronną. Przedszkolaki zapoznały się również ze sposobami alarmowania oraz zachowania się
w przypadku zagrożenia. Ta niecodzienna wizyta dostarczyła dzieciom ogromnej wiedzy praktycznej dotyczącej trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków.
Dzieci podziękowały strażakom za ich trud w służbie społeczeństwu składając laurki i życzenia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaski z logo Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwięku syren strażackich.
Jeszcze raz dziękujemy strażakom za spotkanie.

GALERIA: KLIK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz