STOP mowie nienawiści – stop hejtowaniu

 „Najnowsze zagrożenia cyberprzestrzeni”      –  stop mowie nienawiści (hejt)

        

W dniu 23 lutego 2017r. w naszej szkole odbył się apel szkolny o charakterze edukacyjno – profilaktycznym, zorganizowany przez pedagoga p. Annę Koprowską oraz psychologa p. Annę Skrzypczyk. Pokazowa lekcja miała na celu poznanie zagrożeń związanych z Internetem.

Uczniowie klas IV – VI obejrzeli prezentację multimedialną pod hasłem „Najnowsze zagrożenia cyberprzestrzeni”  –  stop mowie nienawiści (hejt) oraz wzięli udział w zorganizowanym konkursie – quiz wiedzy w pigułce. Konkurs rozpoczęła p. Dyrektor Urszula Wierzbicka 🙂

Na zadane pytania wszyscy chętnie udzielali odpowiedzi. Od uczniów usłyszeliśmy m.in.co to jest hejt, cyberprzemoc, czym charakteryzuje się osoba hejtera?, dlaczego ludzie hejtują w Internecie?  Omówione zostały zasady antyhejtowe, konsekwencje i skutki cyberprzemocy  oraz sposoby radzenia sobie z tego typu nadużyciami. Na zakończenie wszystkim obecnym przekazano materiały informacyjne z zamieszczonym w tej sprawie numerem Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

       Za udział i aktywność w konkursie uczniowie otrzymali atrakcyjne i funkcjonalne gadżety oraz słodkie upominki.

      Działania te były podsumowaniem i ugruntowaniem zdobytej wiedzy na zajęciach, prowadzonych w poszczególnych klasach przez pedagoga oraz psychologa, których głównym celem było wdrażanie do bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz