Kreatywne dzieci :)

 Dnia 11.01.2017 r. dzieci z grupy „Biedronki” i „Motylki” wspólnie
z p. Pauliną Kasperek, p. Anną Marzec i p. Beatą Krajewską poznały nową masę plastyczną – zimną porcelanę. Zdecydowaliśmy się na masę, która szybko wysycha bez konieczności wypiekania, podgrzewania czy innych dziwnych zabiegów. Ponadto nie będzie się kruszyć, pękać, zbyt łatwo łamać i będzie można ją łatwo formować. Zabawy z masą porcelanową są bardzo zajmujące, łatwe w wykonaniu i niezwykle rozwijają dziecko. Uczą planowania, cierpliwości, trenują małą motorykę i kształtują u dziecka kreatywne myślenie.

Przedszkolaki zgłębiły tajniki jej przygotowania, a następnie tworzyły ciekawe formy, które mogły wykorzystać z myślą o wykonaniu prezentów na Dzień Babci i Dziadka.  Po wyrobieniu masy według przepisu pozostaje już tylko dobra zabawa. Masę można wałkować, lepić, ugniatać, wycinać z niej różne kształty przy pomocy foremek. Masę można też zabarwić, spróbuj tak jak my… Nasze małe serduszka z zimnej porcelany były suche już po kilkunastu godzinach.

To prosta rzecz, wspaniała pamiątka i wyjątkowy prezent. Zaangażowanie dzieci i efekty ich pracy widać na zdjęciach. Było jak zawsze wesoło, twórczo
i pomysłowo.

Anna Marzec

DSC_0101 DSC_0100 DSC_0099 DSC_0108 DSC_0106 DSC_0105 DSC_0104 DSC_0103 DSC_0102

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz