XVI Dzień Papieski

Nawiązując do wielkiej roli jaką papież Jan Paweł II odegrał w dziejach Kościoła i świata każdego roku w Polsce od 16 lat przeżywamy Dzień Papieski, który ma za zadanie przede wszystkim przybliżyć nam nauczanie papieża Polaka.

7 października 2016 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego. Tegoroczny XVI Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem ,,Bądźcie świadkami miłosierdzia – Św. Jan Paweł II uczy nas miłosierdzia”.

Jan Paweł II pozostał w pamięci ludzi jako człowiek, który obdarzał miłością i dobrocią. Niósł radość, pocieszenie, przebaczenie i pomoc. Był człowiekiem miłosiernym. Jego czyny potwierdzają wielką miłość nie tylko do Boga ale i do ludzi. Święty Jan Paweł II zachęcał byśmy byli miłosierni. W czasie swojej ostatniej pielgrzymki do Polski mówił, że teraz potrzeba ludzi, którzy mają „wyobraźnię miłosierdzia”, czyli takich ludzi, którzy potrafią dostrzec, że ktoś potrzebuje pomocy, potrafią się domyśleć, że trzeba komuś pomóc. Nie czekają, aż ktoś ich o to poprosi, lecz pierwsi wyciągają pomocną dłoń. Papież prosił, byśmy byli takimi ludźmi, spieszyli ludziom z pomocą, patrzyli na siebie z miłością i czynili miłosierdzie. Każdy z nas powinien być świadkiem miłosierdzia, być dobry i pomocny dla innych.

Nasz apel rozpoczął się zaśpiewaniem hymnu światowych Dni Młodzieży ,,Błogosławieni miłosierni”. Uczniowie klasy VI ukazali, jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia. Następnie przypomnieliśmy sobie konkretne czyny miłosierdzia. Wysłuchaliśmy fragmentu wiersza pt. ,,Nie pogardzaj człowiekiem”. Uczniowie przedstawili nam postać Jana Pawła II, jego życie i realizacje wezwania do bycia świadkiem miłosierdzia. Na koniec usłyszeliśmy, co powinno charakteryzować człowieka miłosiernego.

oczy – widzące potrzebującego,

ręce – gotowe do pomocy, chętne do dawania;

nogi – spieszące do chorego,

serce – wrażliwe na potrzeby cierpiących i smutnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz