III Gminne rozgrywki przedszkolaków

III gminny turniej przedszkolaka 18-05-2016 204

   W środę, 18 maja 2016r. na  sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbył się III Gminny Turniej Sportowy dla przedszkolaków z gminy Sitkówka – Nowiny. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 1000 wystąpieniem organizatora turnieju – pana Dyrektora Tomasza Gruszczyńskiego, który po powitaniu wszystkich i wyjaśnieniu celu turnieju, ogłosił otwarcie imprezy sportowej.

Celem i zadaniem takich spotkań jest wdrażanie przedszkolaków do zdrowej rywalizacji, a co najważniejsze do czerpania radości z możliwości ich udziału w takich zmaganiach. Zabawa poprzez ruch to dobry sposób na rozwijanie sprawności fizycznej w duchu zgodnego współdziałania.- mówił Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, pan Tomasz Gruszczyński.

W turnieju uczestniczyły oddziały przedszkolne z Bolechowic, Kowali i Nowin. W swoich zmaganiach nie pozostawali oni jednak sami, bowiem przyłączyli się do nich tacy znamienici goście jak: Przewodnicząca Rady Gminy- pani Zofia Duchniak, radni Marcin Wojcieszyński, Małgorzata Wójtowicz i Michał Kurtek, zawodnicy Effectora Kielce, Jędrzej Maćkowiak i Szymon Biniek wraz z Dyrektor ds. Marketingu panią Anną Olszewską, a także przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Chęcinach, sierż. Marzena Marszałek i sierż. Karol Kosicki.

Uczestnicy turnieju mieli do pokonania kilka prostych konkurencji sportowych. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju a emocje udzielały się nawet opiekunom grup (wychowawcom). Konkurencjom towarzyszyły głośne okrzyki i doping kibiców. Przedszkolaki z dużą odwagą i determinacją pokazały swoje umiejętności sportowe.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie dzieci, co bardzo cieszyło nauczycieli i rodziców, którzy przybyli kibicować swoim pociechom. Wreszcie nastąpiła chwila przez wszystkich oczekiwana. Ogłoszono werdykt turnieju. Wszystkie drużyny okazały się zwycięzcami. Każda otrzymała puchar, przedstawiciel drużyny dyplom i wór pełen zabawek. -Pragniemy serdecznie pogratulować oraz podziękować wszystkim zawodnikom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie turnieju. – mówiła pani Zofia Duchniak.

Na koniec wszystkie dzieci mogły poczęstować się łakociami i owocami, które czekały na nich na tzw. „szwedzkim stole”, a potem spalić kalorie skacząc na dmuchanym zamku, który przywiózł do nas nasz wielki przyjaciel, pan Andrzej Głód. Od kilku już lat współpracuje on z naszą szkołą i swoją działalnością wywołuje uśmiech na twarzy nie tylko bolechowickich uczniów, ale również wszystkich dzieci z gminy Sitkówka – Nowiny.

Cała uroczystość sportowa zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem, co wywołało wiele śmiechu na twarzach wszystkich gości, zawodników i opiekunów.

Galeria foto (209 zdjęć)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz