Apel edukacyjno – profilaktyczny dla uczniów klas IV – VI

        dopalacze-800x500  W dniu 24 maja 2016r. uczniowie klas IV – VI  Szkoły Podstawowej w Bolechowicach uczestniczyli w apelu edukacyjno – profilaktycznym pod hasłem „Dopalaczom i innym substancjom psychoaktywnym mówimy nie”.

       Apel szkolny przygotowany pod kierunkiem pedagoga szkolnego p. Anny Koprowskiej i nauczyciela przyrody p. Ewy Wcisło miał na celu przybliżenie problemu zażywania dopalaczy przez młodych ludzi oraz poznanie przyczyn, skutków i sposobów ich zapobiegania.

       Przedstawiona problematyka  dotyczyła podstawowych mechanizmów uzależnienia od substancji psychoaktywnych. W oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną zostały omówione czynniki psychologiczne i społeczne wpływające na rozwój uzależnienia, które były ugruntowaniem zdobytej już wiedzy oraz podsumowaniem zajęć z pedagogiem szkolnym z zakresu profilaktyki uzależnień (tytoń, alkohol, narkotyki, dopalacze)   zrealizowanych w II semestrze roku szkolnego 2015/2016.

       Nauczyciel przyrody natomiast omówił konsekwencje zażywania dopalaczy od strony biologicznej i jej nieodwracalny wpływ na organizm ludzki zwłaszcza w wieku dojrzewania.

       Na zakończenie uczniowie otrzymali informacje gdzie szukać pomocy. Na tablicy w holu szkoły zostały umieszczone ważne numery telefonów:

116 111                 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 060 800   Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

800 12 12 12      Dziecięcy Telefon Zaufania Praw Dziecka

800 100 100     Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

112                        Numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz