„Witajcie w naszej bajce” – teatr cieni

IMG_9961_resize

Zajęcia otwarte w grupie „Biedronki” „Witajcie w naszej bajce” – teatr cieni

 Dnia 13.04.2016r. dzieci 5-,6-letnie z grupy „Biedronki” pod opieką pani Sylwii Górskiej przedstawiły swoim nauczycielom i wszystkim młodszym kolegom i koleżankom baśń „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, przygotowane w formie teatru cieni.

            Dzieci, szczególnie najmłodsze, miały okazję poznać nową formę teatru czyli TEATR CIENI. Z pomocą pani dzieci przygotowały postacie głównych bohaterów. W kilka chwil panie wyczarowały w sali piękną scenę. Pomocne okazały się zasłony zaciemniające salę.

            Zgasły światła, zapaliła się latarenka, no i się zaczęło….

Dzieci przeniosły się do magicznej krainy chińskiego teatru cieni, który przyniósł im doskonałą zabawę i wiele radości. Dzieci w skupieniu i z ogromną uwagą oglądały przedstawienie.

            Zajęcia otwarte są dla naszych podopiecznych cennym doświadczeniem edukacyjnym i artystycznym. Prawdziwe okazało się powiedzenie, że najlepsze efekty przynosi umiejętne łączenie przyjemnego z pożytecznym.

            Teatr cieni może być efektownym i prostym sposobem na domowe przedstawienie. To rozrywka znana od setek lat, dzisiaj nieco zapomniana. Kiedyś bawiła królów, a dziś w przedszkolu bawiła nas.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz