Dzień Pracownika Służby Zdrowia

358.377Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia  składamy serdeczne życzenia zadowolenia z efektów swojej pracy, sukcesów zawodowych, zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z pełnienia tak ważnej misji jaką jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego, życzą- Dyrektor, nauczyciele, uczniowie,  i wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej w Bolechowicach.

           Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Jak pisał wielki poeta, Jan Kochanowski : „ Szlachetne zdrowie , nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Istotną rzeczą jest więc prowadzenie zdrowego trybu życia, co wiąże się z właściwym odżywianiem, uprawianiem sportów, dbaniem o higienę osobistą, regularnymi badaniami kontrolnymi. W trosce o zdrowie pomocą służą nam pracownicy służby zdrowia.

        W podziękowaniu za to, 7 kwietnia w całej Polsce obchodzimy Dzień Służby Zdrowia. W tym dniu wszyscy ci, którzy są pracownikami przychodni, aptek i szpitali obchodzą swoje święto. Z tej więc okazji w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyła się uroczysta akademia, będąca wyrazem naszej wdzięczności. Uczniowie klasy II b i V zorganizowali krótkie przedstawienie dla wszystkich pracowników służby medycznej Gminy Sitkówka – Nowiny . Na uroczystości zjawili się znamienici goście: Pani Zofia Duchniak – Przewodnicząca Rady Gminy, Pan Jacek Chudzicki – Dyrektor SZPOZ  w Nowinach, pani doktor Katarzyna Wójcicka, radna gminy zarazem pielęgniarka – Małgorzata Wójtowicz, i pielęgniarka szkoły – Danuta Pasowska. Dzieci poprzez wiersze i piosenki dziękowały wszystkim naszym gościom za opiekę i pomoc dawaną zawsze wtedy, kiedy jej najbardziej potrzebujemy. Po przedstawieniu, w podziękowaniu za opiekę zdrowotną  na ręce gości dzieci  złożyły bukiet kwiatów i prezenty  z najlepszymi życzeniami: zdrowia, radości i pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia z okazji ich święta życzymy realizacji zawodowej oraz docenienia ich ciężkiej pracy na rzecz niesienia pomocy innym.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Reportaż, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz