Samorządowcy i przedszkolaki zdobią pisanki i palmy

DSC_0400_resize

„Są takie święta raz do roku , co budzą życie , budzą czas. Wszystko , rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas , miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra , zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…”

        Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole zawitali goście specjalni – Samorządowcy: Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny, pan Sebastian Nowaczkiewicz, zastępca Wójta, pan Łukasz Barwinek, radni Małgorzata Wójtowicz i Marcin WojcieszyńskiA, że święta to czas pisanek, palm, kaczuszek, króliczków i świątecznych dekoracji, nasze przedszkolaki miały możliwość, wykorzystując wszystkie dostępne materiały  tworzyć swoje prace.

       Dzieci pod czujnym okiem Samorządowców, wychowawczyń wszystkich grup przedszkolnych i Dyrektora Tomasza Gruszczyńskiego przygotowywały się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W grupie 5, 6 – latków przygotowywano wielkanocne palmy, z którymi dzieci udadzą się w niedzielę palmową do kościoła. Dzieci ozdabiały swoje małe palemki kolorowymi kwiatkami i gałązkami bukszpanu. Pilnie słuchały opowieści o tradycjach wielkanocnych. W grupie 4 i 3 – latków zorganizowano malowanie i ozdabianie pisanek. Nasi goście wraz z dziećmi wyklejali pisanki cekinami i innymi kolorowymi elementami. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali wspólnie piosenkę o śmigusie – dyngusie, a potem  zatańczyli wraz z Samorządowcami.

Takie zajęcia to doskonała okazja do poznania przez dzieci tradycji zdobienia jaj wielkanocnych, tworzenia palm i radość ze wspólnej pracy razem z innymi dziećmi.– twierdzi Dyrektor Szkoły – pan Tomasz Gruszczyński.

   Przedszkolaki wysłuchały też pogadanki o symbolach Wielkiej Nocy. Dzieci w podziękowaniu wręczyły Samorządowcom ręcznie robioną kartkę świąteczną wraz z życzeniami.  W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo.

Wszystkim obecnym na warsztatach dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz