Powitanie wiosny w przeszkolu

     156_1   Dnia 23.03.2016 r. w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. „Szary” w Kowali odbyło się uroczyste „Powitanie wiosny”, w którym udział wzięły m.in. przedszkolaki z Bolechowic.

Nie zabrakło okazji do wspólnej zabawy przy muzyce. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kowali przygotowały atrakcyjny program artystyczny. Tego dnia powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę i nastąpiło również rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego na temat „Zwiastuny wiosny w Polsce”. Każda grupa w wieku 3-6 lat z Bolechowic zgłosiła swój udział. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o tematyce wiosennej, uaktywnienie oraz promowanie dzieci uzdolnionych artystycznie, rozwijanie wyobraźni twórczej i rozwijanie sprawności manualnych w zakresie technik plastycznych. Zadanie było trudne, by spośród tak pięknych i ciekawych prac wybrać te, które mogłyby zająć zwycięskie miejsca. Podczas oceniania zwracano uwagę na pomysłowość związaną z tematem oraz estetykę i różnorodność technik plastycznych.

Prace były niezwykle pomysłowe, a za trud i wysiłek włożony w ich wykonanie, wszystkie przedszkolaki otrzymały słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy. Grupa „Motylki” przygotowana przez panią Annę Marzec zajęła I miejsce. Prace grup „Pszczółki
i „Biedronki” wykonane pod czujnym okiem pań: Ewy Krzysztofek, Sylwii Górskiej i Anety Gruszczyńskiej otrzymały wyróżnienie. Wszystkim laureatom konkursu zostały przyznane nagrody rzeczowe.

Miejmy nadzieję, że Pani Wiosna usłyszała wołanie małych przedszkolaków i wkrótce zawita do nas na dobre przy czym zazieleni drzewa, łąki i trawy. Dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w konkursie i włożyły mnóstwo wysiłku w wykonanie przepięknych prac plastycznych. A oto nasze prace.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz