Jasełka 2015 – Król miłości – musical światło – dźwięk

I pomyśl, jakie to dziwne,
że Bóg miał lata dziecinne,
matkę, osiołka, Betlejem.

ksiądz Jan Twardowski

DSC_0099_resize

           Dnia 21 XII 2015r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyły się szkolne jasełka pt. „ Król miłości – musical światło – dźwięk”.  Przygotowane zostały one przez dyrektora Tomasza Gruszczyńskiego, wszystkich pracowników oraz uczniów naszej szkoły. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, m.in. Euro poseł – pan Bogdan Wenta, Starosta powiatu kieleckiego – pan Zenon Janus, Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny- pan Sebastian Nowaczkiewicz, pan wice wójt- Łukasz Barwinek, Radni Gminy, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowinach – pan Jacek Kania, kierownik do spraw kultury przy GOK- pani Edyta Bobryk oraz przyjaciele szkoły, zespół ludowo – obrzędowy Bolechowiczanie, Rada Sołecka Bolechowic. Było to naprawdę wyjątkowe widowisko na wysokim poziomie,  z piękną scenografią i efektami specjalnymi. Należy też wspomnieć o strojach wszystkich aktorów, które naprawdę robiły duże wrażenie. Był św. Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie, król Herod, Śmierć, Pasterze i Dzieci. Aktorzy wiernie odtworzyli swoje role. Prawdziwa szopka, wraz z rozjaśnionym przez olbrzymią gwiazdę niebem, dodała spektaklowi prawdziwego uroku.

Przedstawienie było uświetnione śpiewem kolęd w wykonaniu naszego szkolnego chóru – DelSol. Wszystko to pomogło nam – choć na chwilę – przenieść się do tak odległych czasów i uczestniczyć w historii narodzin naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem publiczności za piękne wykonanie przedstawienia.

Po części artystycznej, dyrektor Tomasz Gruszczyński podziękował młodym artystom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz złożył wszystkim życzenia – Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu całej naszej społeczności szkolnej życzę Państwu, aby ten czas spędzony z rodziną i najbliższymi był pełen radości i spokoju.

Życzenia mieszkańcom wsi złożyli również przybyli goście.

Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, ale w spokoju i radości wśród Najbliższych. W Nowym Roku zaś życzę każdemu z Was dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń – nie wszystkich, część zostawcie na kolejny rok. – życzył wszystkim nasz gość specjalny euro poseł, pan Bogdan Wenta.

 Niech te święta będą spokojne i pełne ciepła! Przeżyjcie je wspólnie z bliskimi. Radujcie się każdą wolną chwilą spędzoną przy świątecznym stole. – życzył pan wice starosta powiatu kieleckiego, Zenon Janus.

– Zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech czas spędzony w gronie najbliższych napełni serca spokojem i radością. wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2016. – życzył  Pan Wójt, Sebastian Nowaczkiewicz.

Na zakończenie został odczytany list Prezydenta RP, pana Andrzeja Dudy, adresowany do Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, pana Tomasza Gruszczyńskiego. Pan Prezydent podziękował serdecznie za zaproszenie na jasełka, jak również poparł wszelkie inicjatywy podejmowane przez szkołę co roku, przed świętami Bożego Narodzenia.

Był to bardzo miły wieczór o atmosferze wręcz rodzinnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tak było.

 DSC_0044_resize DSC_0103_resize

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz