ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

klasa 1

,,Idą pierwszaki – dawne maluchy. 

Jeden w drugiego to same zuchy. 

Buzie umyte i ręce czyste.

 Każdy na plecach dźwiga tornister. 

Z bijącym sercem stają przed szkołą.

 Jak im tu będzie? – Chyba wesoło!”

        15 października był bardzo ważnym dniem dla wszystkich pierwszoklasistów uczących się w Szkole Podstawowej w Bolechowicach. Tego dnia miało miejsce tradycyjne w naszej szkole Ślubowanie klasy pierwszej. W tym roku do uroczystości tej pod czujnym okiem wychowawczyni przygotowywało się aż 23 uczniów. Na uroczystości obecni byli, oprócz rodziców i bliskich, również zaproszeni goście: Wójt Gminy Sitkówka- Nowiny, pan Sebastian Nowaczkiewicz, z-ca Wójta pan Łukasz Barwinek oraz przewodnicząca Rady Gminy Zofia Duchaniak.

Pierwszą część spotkania stanowiła bajeczka terapeutyczna, która miała za zadanie wyciszyć emocje wśród pierwszaków, zdyscyplinować grupę oraz przygotować dzieci do występu artystycznego. Krasnalom znudziły się zabawy w lesie, postanowiły więc opuścić go w poszukiwaniu wiedzy i nowych przygód. Wyrzuciły zatem swoje czapeczki i szukając miejsca do nauki trafiły do naszej szkoły. I tu nastąpiła ich symboliczna przemiana. Już nie jako krasnoludki, ale adepci na uczniów stanęli przed wszystkimi gośćmi, aby udowodnić, że posiadają wszystkie umiejętności, które są niezbędne każdemu pierwszoklasiście. Udowodnili, że chcą się wspólnie uczyć i razem bawić. Dzieci pięknie śpiewały i mówiły wierszyki.

Uczniowie klasy pierwszej z przejęciem wypowiedzieli tekst ślubowania. W tej uroczystej chwili ślubowanie złożyli również rodzice uczniów,

a słowa: Będę zawsze pamiętać, że moje dziecko jest unikalnym darem, będę uważnie słuchać o czym mówi, doceniać, to , co najlepsze oraz cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem , wywołały wzruszenie na twarzach rodziców.

Następnie pan Dyrektor i poproszony o pomoc pan Wójt, dotknięciem potężnego ołówka w ramię każdego pierwszoklasisty, uroczyście pasowli go na ucznia Szkoły Podstawowej w Bolechowicach. I tak „pierwszaki” wstąpiły do naszej szkolnej rodziny na długie sześć lat.

Po części artystycznej nastąpiły życzenia wypowiedziane przez pana Wójta oraz upominki, którymi obdarował każdego ucznia. Pani Zofia Duchniak wręczyła opaski odblaskowe. Pamiątką po tym wydarzeniu były otrzymane przez dzieci dyplomy oraz prezenty przygotowane przez rodziców. Na tle ciekawej scenografii stworzonej na potrzeby tej uroczystości uczniowie klasy pierwszej z ochotą pozowali do zdjęć.   Mam nadzieję, że to wyjątkowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy będą je miło wspominać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz