Sprzątanie świata

sprzatnie-swiata-plakat

     Dnia 21.09.2015 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Bolechowicach wzięli czynnie udział w corocznej ogólnoświatowej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA.

     Przedsięwzięcie to jest organizowane od 1994 r w Polsce  przez Fundację Nasza Ziemia, co rok zawsze w trzeci weekend września. Polega na zorganizowanej zbiórce śmieci z najbliższego otoczenia szkoły czy przedszkola w celu przekazania ich we właściwe miejsca składowania. Biorą w nich udział głównie dzieci i młodzież szkolna oraz różne organizacje młodzieżowe.

     W tym roku uczniowie naszej szkoły podjęli się posprzątania okolic szkoły wzdłuż ulicy w kierunku kościoła w Woli Murowanej i Bolechowic. Dzieci podzielone w zespoły 3-osobowe ochoczo zabrały się do oczyszczania okolicznych trawników z odpadów.

      Pozornie czyste pobocza drogi okazały się bardzo zaśmiecone. Każda grupa w ciągu 45 minut zebrała mniej więcej po dwa 60 litrowe worki  odpadów. Wśród śmieci dominowały różnej wielkości szklane butelki. Jest to tym bardziej zaskakujące, że szkło stanowi przecież surowiec wtórny i istnieje obowiązek jego składowania do dalszego przetworzenia.

     Po wypełnieniu zadania, czyli posprzątania wyznaczonych przez opiekunów obszarów, uczniowie wrócili do szkoły wyśmienitych nastrojach i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Pod szkołą worki z odpadami zostały złożone w jedno miejsce. Okazało się, że jest kilkanaście, a każdy wazy około 2 kg, co zostało sprawdzone wagą.

     Wszyscy mamy nadzieję, że akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA nie pozostanie jednorazowym wydarzeniem i skłoni naszych uczniów do właściwego postępowania z odpadami na co dzień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz